آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 26104 | کل بازدید : 628929 
چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

 جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مورخ ١٣ شهريور ١٣٩٦ به همت معاونت فرهنگی – دانشجویی و با حضور رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، ریاست ، معاونان ، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و صدها دانشجوی فارغ التحصیل مقاطع مختلف تحصیلی سال ۹۶- ۹۵  در سالن شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی ، این مراسم  با سخنرانی مسئولان دانشگاه و دکتر " حسین وطن پور " رییس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد .

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی: دفتر کاریابی برای اشتغال فارغ التحصیلان دایر می شود

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان این دانشگاه گفت : دفتر کاریابی با همکاری معاونت فرهنگی – دانشجویی ، برای اشتغال فارغ التحصیلان و برقراری ارتباط بین آنان با ارگانهایی که  به حوزه توانبخشی مربوط هستند، دایر می شود.

    به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " خطاب به فارغ التحصیلان افزود:  کارآیی دفتر کاریابی دانشگاه نیز به تکمیل اطلاعات فارغ التحصیلان و ارتباط مستمر آنان با دانشگاه ، بستگی دارد.

   وی تاکید کرد که این مراسم فارغ التحصیلی نیست و شما به عنوان سفیران و پیام آوران دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کل کشور هستید و حتما ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنید تا هم شما از امکانات دانشگاه و هم ما بتوانیم از توانایی علمی و حرفه ای شما عزیزان استفاده کنیم .

    دکتر خرم خورشید همچنین با اشاره به قولی که ابتدای مسئولیت داده بود و از برگزاری مراسم فارغ التحصیلی حمایت خواهد کرد، گفت: خوشبختانه طی سه سال اخیر این مراسم برگزار شد چرا که معتقدم  این روز ، یکی از روزهای خاطره انگیز برای هر دانشجو است و نقطه عطفی در زندگی دانشجویان محسوب می شود.

   وی افزود: هرچند که دوران تحصیل مانند بسیاری از مقاطع زندگی ، سخت و با مشکلات همراه است ، اما پس از فارغ التحصیلی به شیرینی و لذت این دوران پی می بریم .

   رئیس دانشگاه  یادآوری کرد که سعی و تلاشم طی سه سال مسئولیتم در دانشگاه ، بر این بوده چیزی برای دانشجویان کم نگذاریم و در همین ارتباط ، از همراهی معاونت ها و مدیران تمامی واحدها و بخش های دانشگاه تشکر می کنم .

   وی  در پایان سخنانش ، از تمامی دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی کرد.

*******

معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی  و توانبخشی : دانش و علم ، به روز نگهدارید و خدمت به بیماران را سرلوحه کار و آینده خود قرار بدهید

    در ادامه این مراسم ، دکتر " مسعود فلاحی خشکناب " معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی با ارائه گزارشی از تعداد فارغ التحصیلان امسال گفت: دانشگاه در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ ،  ۳۲۵ نفر فارغ التحصیل داشت ، که از این تعداد، ۳۹ تن PHd  گرفته ، و ۹ نفر در دستیاری روانپزشکی ،  ۱۲۴ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۴۸ تن نیز در مقطع کارشناسی ارشد ، فارغ التحصیل شدند.

    وی افزود: اتمام تحصیلات این تعداد دانشجو ، نتیجه تلاش و فعالیت گروهی دانشجویان ، خانواده ها و مسئولان و اساتید گروههای مختلف آموزشی و پژوهشی دانشگاه بوده است.

   دکتر فلاحی با اشاره به انتخاب دانشجویان برتر ، اظهارداشت:  انتخاب دانشجویان برتر در مقطع کارشناسی براساس معدل دانشجویان ، در مقاطع کارشناسی ارشد ، به ازای هر پنج دانشجو و در مقطع دکتری ، یک نفر به ازای سه دانشجو انجام شده است.

    وی خطاب به فارغ التحصیلان افزود: شکرگزار خداوند بخاطر امکاناتی که از سوی خانواده و دانشگاه در اختیارتان گذاشته تا تحصیل کنید ، باشید ، ضمن آنکه همیشه خود را بلحاظ  دانش و علم ، به روز نگهدارید و خدمت به بیماران را سرلوحه کار و آینده خود قرار بدهید و کم انگیزگی را کنار بگذارید.

   معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به سالروز تولد دکتر حسابی در ۱۲ شهریورماه ، ابراز امیدواری کرد که تک تک فارغ التحصیلان این دانشگاه ، دکتر حسابی آینده کشور باشند.

   دکتر فلاحی در پایان سخنانش ، از ریاست دانشگاه بابت حمایت هایشان از اجرای این برنامه و همچنین تمامی دست اندرکاران در واحدهای مختلف دانشگاه که در برگزاری این مراسم نقش داشتند ، تشکر و قدردانی کرد.

   *******

رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی : اعلام آمادگی دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت برای اعطای تسهیلات به فناوران حوزه توانبخشی

   رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه) در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: این دفتر آمادگی اعطای وام ، تسهیلات و امکانات به فناوران حوزه توانبخشی جهت رفع نیاز جامعه را دارد.

    به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حسین وطن پور " خطاب به  فارغ التحصیلان مقاطع مختلف رشته های گوناگون توانبخشی این دانشگاه ، افزود: حوزه توانبخشی به حوزه فناوری بسیار نزدیک است و شما فارغ التحصیلان  با تاسیس شرکت های دانش بنیان می توانید به یک کارفرما تبدیل شوید و هر آنچه که بصورت مقاله یا پایان نامه در طول تحصیل تهیه کرده اید ، به یک محصول تبدیل ، و به اقتصاد کشور و رفع نیاز جامعه کمک کنید.

    وی با توجه به شرایط کنونی جامعه که تقریبا ۱۵ سال به عمر مفید جامعه افزوده شده است ، اظهارداشت: نیاز جامعه ما به خدمات توانبخشی بیشتر شده است و شما فارغ التحصیلان این حوزه بیش از همه می توانید در این عرصه به افرادی که خانه نشین شده اند ، کمک کنید و امروز که جامعه با افزایش سن ، نیازش به خدمات توانبخشی بیشتر شده است ، شما می توانید با دانشی که کسب کردید ، توجه بیشتری را به جامعه داشته باشید.

    دکتر وطن پور افزود: تعداد بیماران روانی ، ناتوانی های جسمی و مشکلات ژنتیکی در جامعه رو به افزایش است و  شما می توانید با آموزش هایی که دیدید و پژوهش هایی که انجام می دهید به وزارت بهداشت در رفع نیاز جامعه و برنامه ریزی جهت رفاه هر چه بیشتر مردم  کمک کنید.

   وی در بخشی از سخنانش نیز به  خروج متخصصان از کشور اشاره کرد و گفت: رفتن از مملکت برای کسب تجربه بد نیست و این مهم است که تجربه بدست آمده برای رفع نیاز جامعه خودمان بکار گرفته شود، همانطور که هم اکنون بهترین حرف ها در حوزه فناوری را افرادی می زنند که در خارج از کشور کسب تجربه کردند.

   وی در پایان سخنانش ، ضمن دعای خیر برای فارغ التحصیلان، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، سرآمد دانشگاههای کشور  شود.

*******

حجت الاسلام والمسلمین " وحید معتمدی " مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در بخشی از این مراسم ، برگزاری جشن دانش آموختگی دانشجویان در ایام میان دو عید بزرگ قربان و غدیرخم و آستانه عید ولایت امیرالمومنین (ع) ، را بسیار مبارک دانست .

    وی با اشاره به اینکه علم ، بسیار بسیار ارزشمند است ولی علم بصورت مطلق ، ارزشمند نیست ، گفت: نکاتی وجود دارد که جنبه مثبت یا منفی به علم داده و می تواند سبب سقوط عالم و یا باعث صعود وی شود.

    حاج آقا معتمدی بنقل از روایات اهل بیت افزود: از نظر اهل بیت ، " از علم عالم باید مردم بهره مند بشوند و کسانی که مردم نتوانند از علمشان بهره ببرند ، دچار عذاب خواهند شد" ، ضمن آنکه در دین ما تاکید شده است " علم را نزد ثروتمندان نبرید بلکه بیشتر نزد اقشار ضعیف جامعه ببرید و در واقع در خدمت اقشار ضعیف باشد".

    وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه ، " کسانی که ادعای عالم بودن دارند و فکر می کنند که همه چیز را می دانند ، بدانند که  این فکر ، جهالت آنان را نشان می دهد"  و  " عالمی که مدرکی گرفته و یا به درجه ای از سطوح علمی رسیده نباید بین مردم ، مباهات داشته باشد و از نظر منابع دینی ما ، مباهات بین مردم بشدت رد شده است ".

    مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان سخنانش خطاب به فارغ التحصیلان تصریح کرد: عقب ماندگی در کشور که شایسته ملت ما نیست باید به همت شما عزیزان جبران شود و همواره بدانید که  تک تک اعضای خانواده ، بالاترین مقام در دانشگاه تا افرادی که در پائین ترین سطوح شغلی در دانشگاه مشغول هستند ، همه برای فراهم کردن شرایط تحصیل شما نقش داشتند و از آنان تشکر کنید تا خداوند نعمت هایش را بر شما افزون کند.

    در ادامه این مراسم نیز دانشجویان فارغ التحصیل ، سوگندنامه حرفه ای خود را قرائت کردند و  تقدیرنامه و تندیس یادبود از سوی معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه به فارغ التحصیلان اعطا شد.

    لازم به ذکر است که اجرای گروه های تاتر ، سرود و موسیقی دانشجویان و همچنین گروه همخوانی ناشنوایان ، پایان بخش این مراسم با شکوه  بود که جمعی از خانواده های فارغ التحصیلان نیز در آن حضور داشتند.

جشن-فارغ-التحصیلی4.jpg


١٣:٠٢ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٧٦خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences