آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 26091 | کل بازدید : 628861 
چهارشنبه ٠٦ بهمن ١٤٠٠
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی

برگزاری سومین نشست آموزشی " بهداشت روان خانواده " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛  دکتر "  بهمن بهمنی "رئیس مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان مدرس این کارگاه، به پایه و اساس شکل گیری خانواده، ویژگی های مشترک خانواده، اصول  و واحدهای مراوده خانواده سالم در جامعه امروزی پرداخت.

  مدرس این کارگاه آموزشی گفت : همه اعضای خانواده در شکل گیری اتمسفر خانواده نقش دارند، عنصر اصلی خانواده متاثر از ویژگی ساختاری آن است، تغذیه، حفاظت و التیام عناصر اصلی این ساختار هستند.

 خانواده منوط به رابطه نقش های اصلی خانواده (همسری، والدی، فرزندی) است خانواده، باید طوری شکل بگیرد و مرواوده ها به صورتی باشد که تک تک اعضاء خانواده بیشترین ارضاء شدن نیازهای خوذ را تجربه کنند چون خانواده (محیطی است برای پاسخ دادن به نیازهای اعضاء خود است) و رکن نیاز جان و نیاز روان ما احساس ارزشمندی حرمت و احترام است و رکن فراموش شده مراودات خانوادگی جامعه امروزی، احترام است.

وی درادامه افزود؛ خانواده کارآمد خانواده ای است که اعضاء احساس حرمت، مفید بودن واحساس پذیرفته شدن می کنند در یک خانواده کارآمد  مراوده ها طوری باید شکل بگیرد که افراد حس ارزشمندی مبتنی برواقعیت داشته باشند.

یکی از غذاهای روح که خانواده تأمین می‌کند مقبولیت  (پذیرفته شدن ) است یعنی اینکه من هم عضو سیستم هستم.

وی تصریح کرد؛ مبنای خانواده ارتباط زناشویی دردو نقطه متقابل همسری (همسرزن، همسر زن ) است و خانواده حلقه واسط بین محیط و ما است.

درمراوده یک خانواده سالم باید نیازهای هرفرد اعلام شود تابه خواسته هایشان برسند این یعنی مراقب گری یعنی اینکه تو مسئول نیازهای مربوط به رابطه طرف مقابلت هستی.

اثرزناشویی یک واحد حل مسئله است وقتی که واحدها و سلول های آن متلاشی می شود همه واحدها درگیر می شوند. مسئله برای خانواده یک اصل است اگرمسئله نباشد خانواده ای شکل نمی‌گیرد خانواده با زناشویی تشکیل می‌شود زناشویی دنبال حل مسئله بوده است قواعد و اصول حل مسئله باید رعایت شود، نقطه و سطح اتکایی که قراراست درآینده فرزندان در آن پرورش یابند و فرزندان کم تعارض ترتحویل جامعه بدهد.

 

 


١٣:٠٢ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٢٧٩    /    تعداد نمایش : ١١٤٠خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...معاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences